Haber

İstanbul Havalimanı’nda 80 kilo afyonlu sakız ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri, İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda kargo sevkiyatında bulunan ve üretim sırasında uyuşturucu madde içerisine karıştırıldığı belirlenen yonga levhaların içerisinde 80 kilogram afyon sakızı ele geçirdi.

Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak İstanbul Havalimanı’nda yürütülen çalışma sonucunda yurt dışından İstanbul Havalimanı’na gelen bir kargo sevkiyatı ekipler tarafından incelemeye alındı. Narkotik dedektör köpekleri yardımıyla kargo paketi arandı. Köpeklerin pakete tepki gösterdiğini gören ekipler, detaylı fiziki arama yaptı. Açılan kargoda, mobilya imalatında kullanılan çok sayıda sunta olduğu görüldü.

Gümrük muhafaza ekipleri tarafından uyuşturucu maddenin gizlendiği şüphesiyle suntalardan biri kesildi. Yapılan incelemede suntanın iç kısmına macun benzeri elemanların yerleştirildiği belirlenirken, diğer yonga levhalarda da benzer sorunların olduğu anlaşıldı. Elementlerden alınan numunenin uyuşturucu test kiti ile yapılan analizi sonucunda afyon sakızı olduğu belirlendi. Gümrük muhafaza ekiplerinin yaptığı operasyonda toplam 80 kilogram afyon sakızı ele geçirildi. Yapılan araştırmalarda, üretimleri sırasında suntaların içerisine uyuşturucu madde yerleştirildiği, ilacın dışarıdan görünmediği ve bu işlemle gizlendiği belirlendi. İddiaya ilişkin incelemelerini genişleten gümrük koruma ekipleri, kargonun alıcısı için çalışma başlattı. Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan biri çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

simavhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu