Haber

Kocaeli Gıda Üretim Tesisi’nde hummalı çalışma

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin afete hazır bir şehir olması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, olası bir durumda Afet Mutfağı olarak hizmet vermesi planlanan Gıda Üretim Tesisi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Gerektiğinde Marmara Bölgesi’ne de hizmet vermek üzere Başiskele’de projelendirilen Afet Mutfağı’nın dış cephe izolasyon işleri tamamlanmak üzere.

BÖLGENİN AFET MUTFAĞI

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin ardından yaralarını saran ve olası afetlere hazır bir şehir için çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Afet Mutfağı görevi görecek Gıda Üretim Tesisi projesini hayata geçirdi. 19 Eylül’de temeli atılan Gıda Üretim Tesisi’nin tamamlanma çalışmaları devam ediyor. Gruplar, binanın zemin ve duvar seramiklerinin imalatını sürdürüyor. Soğuk oda paneli imalatı, elektrik kablosu ve ebatlama işlemleri devam etmektedir.

DIŞ İMALAT

Dış cephe izolasyon imalatları tamamlanmak üzeredir. Gıda Üretim Tesisi 5 bin 300 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisine sahiptir. Projede kuru ve soğuk depolama alanları, gıda hazırlama, pişirme, paketleme ve sevkiyat bölümleri yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu