Haber

Sanat camiasının gözde ismi Ege Güzeli Pakize Suda’da Hayatını Kaybetti!

Sanat camiasını şoke edecek bir haber var…

80’li yıllarda güzelliği ve yeteneği ile herkesi büyüleyen ekranların sevilen ismi Pakize Suda; Tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti!

Pakize Suda Türkiye’nin en güzel ve yetenekli kadınlarından biridir. Sahnede, Yeşilçam’da ve ekranlarda hayranlıkla izlediğimiz Suda, 17 yaşında Ege Hoşu olarak seçildi.

“Dobra Dobra” ve “Lezzet Yolculuğu” gibi programlar da sunan Pakize Su, köşe yazılarıyla da okuyucularıyla buluşuyordu.

Geçen yıl bunama teşhisi konulan Pakize Suda’nın vasisi olarak yeğeni Dilara Elagözlü’nün atanmasına karar verildi.

Hastalığı nedeniyle son hali ile hayranlarını üzen Suda hakkında Onur Akay,

“Pakize Suda, Fethiye’de Alman hastaların da tedavi edildiği özel bir huzurevinde kalıyor ve çok iyi bakılıyor. Artık kimseyi tanımayan ve hiçbir şey hatırlamayan Pakize Suda orada oynayan bir çocuk gibi mutlu, birbirinin ayakkabılarını giyerek diğer hastalarla eğleniyor, gülüyor ve oynuyor.’ açıklama yapmıştı.

Maalesef acı haber Pakize Su’dan geldi. Birsen Altuntaş, Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Pakize Suda’nın bu sabah hayatını kaybettiğini duyurdu.

Suda’ya vasi olarak atanan yeğeni Dilara Elagözlü, “Maalesef bu sabah kaybettik. Geçen perşembe günü beynindeki ana damarda pıhtı oluştu… Felç oldu. Yoğun bakımdaydı. Çok üzgünüz. Cenazeyi Muğla’ya yağdıracağız. Tüm hayranlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Ne diyelim… Güle güle ekranların sevimli hanımı, hoşçakal Ege Güzeli!

Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu