Haber

Uyuşturucu raporları uzatılıyor mu? Sağlık raporları ne kadar süreyle geçerlidir? Sağlık Bakanlığı açıkladı

Sağlık raporlarının geçerlilik süresi 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı. Sağlık raporu yoğunluğunun azaltılacağı, periyodik sağlık raporu olan ve rapor yazmamış kişilerin raporlarının geçerlilik süresinin 2022 yılına kadar devam edeceği belirtildi. belirtilen tarih İşte sağlık raporuna ilişkin detaylar…

İLAÇ RAPORLARI UZATILDI MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı ilaç (sağlık) haberleriyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, kronik hastalığı olan ve sürekli uyuşturucu kullanan bireyler ile engellilerin korunması amacıyla 2020 yılında başlatılan raporun geçerlilik süresinin uzatılması uygulamasına devam edileceği belirtildi.

SAĞLIK RAPORLARI NE KADAR SÜRE GEÇERLİDİR?

Sağlık Bakanı Koca, ilaç raporlarının geçerlilik süresinin 30 Haziran’a kadar uzatıldığını söyledi. Fahrettin Koca, “Henüz raporunu yenileme imkanı bulamamış ve sıkıntı yaşama ihtimali olan vatandaşlar olduğu için mağduriyet yaşamamak adına periyodik sağlık raporlarının geçerlilik süresi yeniden 31 Aralık 2023 tarihine kadar uzatılmıştır. bu tarihten sonra kademeli olarak yenilenecektir.” söz konusu.

İLK RAPOR VE RAPOR YENİLEME SÜREÇLERİ DEVAM EDECEK

Sağlık Bakanı Koca, bu süreçte yasal süresi içinde yapılan her türlü ilk rapor, rapor yenileme ve rapor itiraz başvurularının karşılanacağını bildirdi. Maluliyet tespiti, vergi indirimi sebepleri nedeniyle kurumların sevki ile talep edilen teftiş muayene ve maluliyet raporu işlemlerine olağan haliyle devam edileceği bilgisini verdi.

karakoyunluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu