Ekonomi

Fitch Ratings: ABD tüketici tasarruflarının düşmesi muhtemel

YENİ Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD’de Kovid 19 salgını nedeniyle fazla tasarruf nedeniyle artan tüketici harcamalarının büyük olasılıkla azalacağını bildirdi.

Fitch’ten yapılan açıklamada, kuruluşun yayınladığı yeni rapora göre tüketicilerin 900 milyar doları aştığının, bunun da tüketici harcamalarının yüzde 5’ine tekabül ettiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Tüketicilerin aylık ortalama 73 milyar dolarlık fazla tasarruflarını tüketmeye devam etmeleri durumunda kalan tasarruf fazlalarının 2024’ün ikinci çeyreğinde tükeneceğine işaret edilen açıklamada, bu durum tüketimin bir süre daha güçlü kaldığının göstergesi olabilir.

Öte yandan, yapılan açıklamada, kalan tasarruf fazlasının tamamen tükenmesini iki faktörün önleyebileceği ifade edildi. ve fazla tasarruflarının çoğunu yakın vadede tüketime ayırma olasılığı daha düşük olan yüksek gelirli tüketicilerin oburluğu. aldığı kaydedildi.

Fitch’ten yapılan açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) tahminlerinin, geçen yılın son çeyreğinde 2020’nin ilk çeyreğinden sonra biriken hanehalkı mevduatının %80’inin ilk yüzde 20’nin elinde olduğuna işaret edildi.

Açıklamada yer alan Fitch USA Bölgesel yorumları ekonomiLideri Meyyit Sonola, Fitch’in birikimli fazla tasarruf stokunun şimdiden zirve noktasından yüzde 60 düştüğünü varsaydığını ve kalan tasarruf tamponunun değerli bir kısmının yüksek gelirli hanelerde biriktiği için harcanmasının olası olmadığını söyledi. .

haberergene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu